http:// www.Tebyan-Zn.ir پیوند ها تماس با ما نقشه وب سایت
نقشه وب سایت تبیان زنجان  تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
 
                     
 
 
دسترسی به آخرین رویداد ها
مبانی فکری امام خمینی(ره) قبله نمای انقلاب اسلامی است
تاریخ : 95/11/20
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، حجت الاسلام مسعود صفی یاری شامگاه سه شنبه در جمع مردم زنجان در محل مسجد زینبیه زنجان، افزود: این آموزه قرآن است که فرعونیان در هر جا و هر زمانی باشند توسط موسی ها از مسند قدرت به زیر خواهند کشیده شد. و به حق امام به یاری مظلومان و مستضعفان جهان بینی فرعون زمان، شاه و هم پیمانان غربی آن را به زیر کشاندند. مدیر کل تبلیغات اسلامی استان با اشاره به داستان ها و قصه های آموزنده قرآنی افزود: به واقع امام وعده ای بود که خداوند برای سلطه مستضعفان داده بود. حرکت امام زمینه ساز حرکتی عظیم به سمت تحقق وعده بزرگتر که همان ظهور حضرت حجت (عج) است. صفی یاری ادامه داد: امام در شرایطی فریاد اسلام خواهی سر داد که ماهیت اسلام در خطر بود. از کشف حجاب تا حذف قسم به قرآن از اقدامات ضد دینی نوکران آمریکا بود تا با این کار اسلام را به حاشیه برانند و عملا اسلام را از سیاست، از زندگی روزمره، از روابط افراد جامعه و از روابط با دیگر کشور ها از بین ببرند. وی به چهار ویژگی شخصیتی امام خمینی(ره) از دیدگاه شهید مطهری اشاره کرد و اظهار داشت: امام ایمان به پروردگار داشت، ایمانی که از عمق وجودش نشات میگرفت. ایشان دارای شخصیت بزرگ عرفانی بودند که متاسفانه این بعد از شخصرت ایشان کمتر مورد توجه قرار گرفته است. مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: مبانی فکری امام قبله نمای انقلاب اسلامی در تمام راه ها و بیراه ها است. صفی یاری ایمان به هدف را از دیگر ویژگی های شخصیتی امام دانستند و گفتند: امام خمینی(ره) در هدف خود راسخ و استوار بودند. ایشان با وجود ناملایمات و کارشکنی هایی که در مسیر تحقق آرمان های خود داشتند مبارزه کردند و در نهایت به نتیجه مطلوب خود که همان تشکیل جامعه مبتنی بر اسلام باشد رسیدند. مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه امام (ره) به مسیری که برای رسیدن به آرمان ها داشت ایمان داشتند اضافه کرد: ایشان می دانستند که تحقق جامعه اسلامی جز با ایثار خون پاک جوانان ممکن نیست. ایشان به مقاومت در برابر طاغوتیان دوران ایمان داشتند. صفی یاری ایمان به قوم را چهارمین ویژگی شاخص شخصیتی حضرت امام (ره) دانست و اظهار داشت: امام به مردم، هیئت های مذهبی و حتی شیرخوارگان خفته در گهواره هم امید داشت و با تکیه بر همین قوای انسانی توانست حماسه بی بدیل و ماندگار انقلاب اسلامی را بر پیشانی تاریخ ثبت کند. وی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم شخصیت و خط فکر امام تحریف شود بیان کرد: تنها مفسر معتمد و دقیق مبانی فکری امام مقام معظم رهبری هستند در تفسیر سخنان امام باید از جانب داری های سیاسی پرهیز کرد و بر اساس سخنان مقام معظم رهبری مسیر انقلاب را پیش گرفت.
 ارسال این مقاله به دوستان شما :
 
نام و نام خانوادگی شما :
 
 
آدرس ایمیل شما :
 
نام و نام خانوادگی دوست شما :
 
 
آدرس ایمیل دوست شما :
7307
کاربر گرامی آیا تاکنون از وب سایت تبیان برنده جایزه شده اید ؟ آیا اطلاع دارید وب سایت تبیان در استان با برگزاری مسابقات هفتگی آن لاین به برندگان خود جوایز ارزنده اهدا می کند ؟
فرصت را از دست ندهید و خود را کاندیدای یکی از جوایز این هفته وب سایت کنید ! برای شرکت در مسابقه و ارسال پاسخ به مرکز اینجا را کلیک کنید
ورود به بخش مسابقه هفته
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان می باشد.
هر گونه استفاده از منابع آن با ذکر مرجع بلامانع است