ارتباط زنده با مسئول طراحی و توسعه تبیان زنجان نقشه وب سایت تبیان زنجان  تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
 
 
                     
کاربر گرامی شما هم اکنون در حال مشاهده مقالات اختصاصی   کودکان و نوجوانان  از قسمت دین و زندگی وب سایت هستید
true         Label      Label    Label     0
با کپی لینک این تصویر عضو فید مطالب خواندنی این بخش از تبیان زنجان شوید . کافیست لینک انرا به فید خوان خود اضافه کنید

کتابخانه دیجیتالی

مشاوره تبیان زنجان - برای استفاده از سرویس باید عضو وب سایت باشید

مقالات بانوان

مقالات جوانان

مقالات کودکان و نوجوانان

مقالات خانواده

استان زنجان از دید تبیان

گالری عکس های دیدنی تبیان زنجان از سراسر جهان

غار تاریخی کتله خور بزرگترین غار خشکی خاورمیانه

مهدویت در تبیان زنجان - گل نرگس


هدیه دیگری از تبیان : طرح مشارکت ایرانسل و تبیان :
کلیه مشترکین و کاربران ایرانسل می توانند با ارسال پیامک به شماره 8282 و درج کلمه hekmat در پیام کوتاه خود ؛ به صورت تصادفی و Random یکی از حکمتهای پربار حضرت علی (ع) را به صورت متن دریافت نمایند .

من یک نوجوانم

« 1389/2/26 »
آسمانی آبی است و ابرها تکه‌تکه و سفید چون گل‌های سفید دامن آبی رنگ آسمان را زیباتر می‌کنند. یک ماه از تعطیلات تابستان می‌گذرد و من قسمت مهمی از برنامه‌ام برای کنکور را اجراء نکرده‌ام. البته این به خاطر حساب نکردن بعضی از مشکلات مثل مریضی خواهرم بود که ده روز مرا از اجراء برنامه‌ام عقب انداخت.

حدود آزادی فرزندان درتعلیم

« 1389/2/23 »
آزادی حقی است که، هرانسانی بایدازآن برخوردارباشد.این حق دردوره های مختلف شخصیتی وزیستی صورتهای گوناگون دارد.البته میدان اختیاروآزادی هرفردی متغیرهای گوناگونی دارد: همچون سن،جنس،نژاد،ثروت و....

شکل گیری شخصیت دینی در دوران کودکی

« 1389/2/23 »
برخلاف اعتقاد برخی روان‌شناسان و جامعه‌شناسان غربی از جمله واتسون- روان‌شناس آمریکایی- که به‌گونه‌ای افراطی و غیرواقع‌بینانه، انسان را کالایی صرفاً محصول فعل و انفعالات محیط پیرامونش می‌دانند، تربیت فرآیندی تدریجی است که بنابر اعتقاد بسیاری از بزرگان دین و عرصه تعلیم و تربیت، پیش از تولد آغاز و پس از آن با مدیریت و برحسب توانایی‌های والدین و سپس در جامعه ادامه می‌یابد. والدین به‌عنوان اولین مربیان عرصه تربیت، فرزندانشان را با بایدها و نبایدهای مسیر زندگی آشنا می‌سازند.

کوچولوها برای رفتن به مدرسه آماده اید؟

« 1389/2/23 »
کودکان به مهارت هایی نیاز دارند تا آمادگی رفتن به مدرسه را داشته باشند. این مهارت ها چیزی جدای از توانایی گفتن نام، خواندن شعر و یا شمارش است. توانایی هایی را که کودک برای رفتن به مدرسه به آنها نیاز دارد

من نمی خوام از پارک برم...

« 1389/2/23 »
خانواده و کودک روز بسیار خوبی را پشت سر گذاشته اند اما هنگام خارج شدن از پارک و.‎.‎. والدین با ممانعت کودک روبه رو شده و شاهد رفتار غیرقابل کنترل و جیغ کشیدن از طرف کودک خواهند بود.

مهارت مشارکت در کودکان

« 1389/2/23 »
بیشتر کودکان تمایل ندارند که وسایل خود را در اختیار دیگران قرار دهند. این حس ناشی از خودخواهی کودکان نیست، بلکه شراکت یک مهارت است که در کودکان پرورش نیافته است.

دعوا در دوران کودکی

« 1389/2/23 »
علی گریه کنان به طرف خونه شون به راه افتاد به خونه که رسید مادر لکه های خون رو روی پیراهن علی دید و از او پرسید: چه اتفاقی افتاده؟ با کسی دعوات شده! اما علی جواب نداد

نظم و انضباط در دوران کودکی

« 1389/2/23 »
کودکان منظم گاهی غیرممکن به نظر می رسد اما با این وجود، هیچ تصمیم دشواری نیست که با تقسیم شدن به اجزای کوچک تر و آسان تر انجام پذیر نباشد. در این جا ۱۲ راهکار ارائه می شود که با پیاده کردن آنها در زندگی روزمره می توان مؤثرتر از پیش، در جهت آموزش انضباط به کودکان عمل کرد.

ارزش های اخلاقی در دنیای کودکانه

« 1389/2/23 »
یکی از مسائلی که همواره از سوی اولیای دین وامامان معصوم مورد تاکید بسیار قرار گرفته بحث تربیت فرزندان از سوی والدین است.

اوقات طلايى فراغت نوجوانان و جوانان

« 1389/2/22 »
پر كردن بهينه اوقات فراغت نوجوانان و جوانان از شمار مسايل مهم اين قشر آينده ساز و ارزشمند است.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان می باشد.
هر گونه استفاده از منابع آن با ذکر مرجع بلامانع است